*Teams need to complete League Fees*

**Indicates 2 Games
 

 FASA SEASON XXXV

 

 

*** Attention SouthBay & Los Angeles District ***

ZERO TOLERANCE POLICY 

Any Players & Coach throw a punch or initiate a fight from other players - Teams will be automatically Ejected and/or Banned from the league. We are all here to have fun, enjoying playing basketball, and gain friendships.  Please respect each other. 

We, FASA Organizers,  DO NOT Tolerate this kind of Behavior ! 

FASA promotes good sportmanship at all time, Let's all FLY HIGH!

A Team with “No Show” will be charged $70 for forfeit fees.

*** Attention SouthBay & Los Angeles District ***

ZERO TOLERANCE POLICY 

Any Players & Coach throw a punch or initiate a fight from other players - Teams will be automatically Ejected and/or Banned from the league. We are all here to have fun, enjoying playing basketball, and gain friendships.  Please respect each other. 

We, FASA Organizers,  DO NOT Tolerate this kind of Behavior ! 

FASA promotes good sportmanship at all time, Let's all FLY HIGH!

A Team with “No Show” will be charged $70 for forfeit fees.

 

FYI - During Regular Season - If a player gets a technical that player must sit for (3) minutes . 2nd technical that player is out for that game.

Southbay District
 

 

Saturday February 29, 2020

PLAYOFFS

 

(S) - Silver Division
(B) - Bronze Division
(C) - Copper Division

(A) - Amateur Division (Commissioners Choice)

There will be 3 referees this saturday games, game fee will be $45.

Veterans Park Gym

6:00pm 2 Lifted vs 4 El Camino (B)

7:00pm 2 GMC vs 4 C - Aire (C)

8:00pm 2 Crown Familia vs 3 Up Foo (A)

 

Carson Park Gym

6:00pm 9 Corona's Finest vs 13 Bisdak Familia (C)

7:00pm 1 Labs vs 4 Corona's Finest (B)

8:00pm 1 Money Heist vs 4 SadBoyz (A)

Stevenson Park Gym

NO GAMES


Scott Park Gym (Foisia Park)

NO GAMES

 
Los Angeles District

Sunday March 1, 2020

(A) - Amateur Division

(C ) - Copper Division

(CE) - Copper Elite Division

(DD) - Drafting Division

 


Garcia RC Gym

3:50pm Bucket Club vs Creepsilog (A)

4:35pm Dbrkdz vs Branded Kidz (A)

5:25pm Banned Ones vs Prolific (C )

6:15pm Goodfellas vs Dem Boyz (CE)

7:05pm And Two vs Nugz N Thugz (C )

7:50pm Top Dawgs vs Walking In (CE)

8:35pm Truss vs Plus Ultra (C )

Ribet Gym

12:20pm Fresh Squeezed vs Revolvers (A)

1:10pm Soul vs Mayans

2:00pm Kupz vs Bulldawgs (A)

2:50pm Blue vs Black (DD)

3:40pm Green vs Red (DD)

4:30pm Yellow vs Gray (DD)

5:20pm Purple vs White (DD)

6:10pm Yorme and Friends vs 213 Tribe (C )

7:00pm K-Town Knights vs Jayhawks (C )

7:50 Los Fearless vs Taco Tuesday (C )

8:35 Turning Point vs Mosley Tribe (CE)

Southbay District
 

 

Saturday February 22, 2020

PLAYOFFS

 

(S) - Silver Division
(B) - Bronze Division
(C) - Copper Division

(A) - Amateur Division (Commissioners Choice)

FYI 50% down on your League Fees on your 1st or 2nd game

Veterans Park Gym

6:00pm 1 Most Hated vs 4 Da Fam (S)

7:00pm 2 Spartans vs 3 Anonymous (S)

8:00pm 3 C-Aire v 6 Islanders (C)

9:00pm 9 Corona's Finest vs 18 SadBoys (C)

 

Carson Park Gym

4:00pm 2 GMC vs 10 Jampack (C)

5:00pm 2 Lifted vs 7 West Basin (B)

6:00pm 1 Labs vs 9 Toros (B)

7:00pm 4 Corona's Finest vs 5 Ogags (B)

8:00pm 12 West Basin vs 13 Bisdak Familia (C)

9:00pm 3 El Camino vs 6 Bisdak Familia (B)

Stevenson Park Gym

NO GAMES


Scott Park Gym (Foisia Park)

6:00PM 4 SadBoys vs 12 Long Beach (A)

7:00pm 2 Crown Familia vs 10 Living Bread (A)

8:00pm 1 Money Heist vs 8 Funny Hoops (A)

9:00pm 3 Up Foo vs 11 Rvngrs (A)

 
Los Angeles District

Sunday February 23, 2020

(A) - Amateur Division

(C ) - Copper Division

(CE) - Copper Elite Division

(DD) - Drafting Division

 


Garcia RC Gym

12:30pm Soul vs Skunky Moves (A)

1:20pm HoopLA** vs Revolvers (A)

2:10pm HoopLA** vs Bucket Club (A)

3:00pm Yellow vs Black (DD)

3:50pm White vs Green (DD)

4:40pm Grey vs Purple (DD)

5:30pm Blue vs Red (DD)

6:20pm Banned Ones** vs Top Dawgs (C )

7:10pm Banned Ones** vs Truss (C )

8:00pm K-Town Knights vs Nugz N Thugz (C )

9:00pm Dem Boyz vs Turning Point (CE)

**2games

Ribet Gym

5:20pm 213 Tribe vs Los Fearless (C )

6:10pm 213 Tribe vs Goodfellas (C )

7:00pm Taco Tuesday** vs Los Boolers (CE)

7:50pm Dcsdfame X Dup** Vs Taco Tuesday** (CE)

8:40pm Dcsdfame X Dup** vs Mosley Tribe (CE)

**2 games

Southbay District
 

 

Saturday February 15, 2020

PLAYOFFS

 

(S) - Silver Division
(B) - Bronze Division
(C) - Copper Division

(A) - Amateur Division (Commissioners Choice)

FYI 50% down on your League Fees on your 1st or 2nd game

Veterans Park Gym

4:OOpm 16 Mugshots vs 18 SadBoys (C)

5:00pm 4 Da Fam vs 5 Real Deal (S)

6:00pm 6 Islanders vs 11 LaBella/All In (C)

7:00pm 5 Eye Do Lashes vs 12 West Basin (C)

8:00pm 6 Ak Boys vs 11 Rvngrs (A)

 

Carson Park Gym

5:00pm 7 Harvesters vs 10 Living Bread (A)

6:00pm 8 Funny Hoops vs 9 Corona Finests (C)

7:00pm 8 Funny Hoops Jr vs 9 Nivla (A)

8:00pm 3 C-Aire vs 14 Flip Tropics (C)

9:00pm 4 RudeBoyz vs 15 Bisdak Familia (C)

Stevenson Park Gym

4:00pm 15 Villains vs 17 SMB (C) 

5:00pm 2 GMC vs Winner of (15 Villains vs 17 SMB) (C)

6:00pm 5 Brotherhood vs 12 Long Beach (A)

7:00pm 2 Crown Familia vs 15 Young Blood (A)

8:00pm 8 Uproar vs 9 Toros (B)


Scott Park Gym (Foisia Park)

6:00pm 1 GJ vs Winner of (16 Mugshots vs 18 SadBoys) (C)

7:00pm 7 New Life vs 10 JamPack (C)

8:00pm 4 SadBoys vs 13 Emergency Hoops (A)

9:00pm 3 Up Foo vs 14 SMB Light (A)

 
Los Angeles District

Sunday February 16, 2020

(A) - Amateur Division

(C ) - Copper Division

(CE) - Copper Elite Division

(DD) - Drafting Division

 


Garcia RC Gym

2:25pm Skunky Moves vs Fresh Squeezed (A)

3:15pm Creepsilog vs Revolvers (A)

4:05pm 213 Tribe** vs Prolific (C )

5:00pm 213 Tribe** vs Plus Ultra (C )

5:50pm Los Fearless** vs Dem Boyz (C )

6:30pm Titans vs Los Fearless** (C )

7:10pm Mosley Tribe** vs Jayhawks (C )

8:00pm Mosley Tribe** vs Taco Tuesday** (CE)

9:00pm Taco Tuesday** vs Turning Point (CE)

**2 games

Ribet Gym

12:20pm Bulldawgs vs Bucket Club (A)

1:10pm Kupz vs Mayans (A)

1:55pm Branded Kids vs Dbrkdz (A)

2:45pm Red vs Black (DD)

3:30pm Purple vs Yellow (DD)

4:15pm Green vs Blue (DD)

5:10pm White vs Gray (DD)

5:50pm BAEsic vs HoopLA** (C )

6:30pm HoopLA** vs Nugz N Thugz (C )

7:20pm And Two vs K-Town (C )

8:10pm Goodfellas vs Top Dawgs (CE)

9:00pm Truss vs Walking In (C )

**2 games

Copyright © 2020  FASA Basketball. All rights reserved.

follow us here:

  • Facebook Clean
  • Instagram Clean